ochrona małoletnich, dzieci dorośli temida dom

Standardy ochrony małoletnich – dokumentacja i zadania placówki oświatowej podczas wprowadzania standardów – szkolenie Rady Pedagogicznej

Standardy ochrony dzieci małoletnich to zbiór zasad, które czynią daną placówkę miejscem bezpiecznym dla dzieci. Obowiązek wprowadzenia standardów w placówkach nakłada Ustawa z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy  Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2023 r. poz. 1606).

Cele – podczas szkolenia Rady Pedagogicznej:

• dowiesz się, czym są standardy i jakie przepisy prawne warunkują ich powstanie
  • poznasz „krok po kroku” sposób ich tworzenia
  • posiądziesz wiedzę na temat prowadzenia, monitorowania i ewaluowania dokumentacji placówki w zakresie standardów

Szkolenie Standardy ochrony małoletnich – treści szkoleniowe:

1. Definicja standardów i podstawy do ich wprowadzenia.
  2. Osoby odpowiedzialne za ich wprowadzenie.
  3. Omówienie „krok po kroku” dokumentu mającego powstać w placówce.
  4. Omówienie każdego z 4 standardów wraz z jego standardami podstawowymi i uzupełniającymi.
  5. Omówienie dokumentacji wraz z udostępnieniem wzorów i dostępu do platformy diagnostycznej.

Szkolenie Standardy ochrony małoletnich – dokumentacja i zadania placówki oświatowej jest w formie webinaru prowadzonego w czasie rzeczywistym; możliwość kontaktu z prowadzącym za pośrednictwem czatu, kamery, mikrofonu. Aby uczestniczyć w szkoleniu, nie ma potrzeby instalowania dodatkowych aplikacji, a logowanie polega na kliknięciu w przesłany wcześniej link. Podczas szkolenia Uczestnicy mają zapewnioną pomoc techniczną. Szkolenie możliwe w wersji stacjonarnej w Lublinie i okolicach.

mgr Elżbieta Sobaszek – psycholog i pedagog, absolwentka Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii na kierunku Psychologia w specjalności Psychoprofilaktyka i Pomoc Psychologiczna oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii na kierunku Pedagogika. Posiada doświadczenie w pracy na stanowisku nauczyciela – specjalisty, dyrektora przedszkola oraz szkoły podstawowej. Edukator, szkoleniowiec oraz prelegent na konferencjach naukowych, koordynatorka i realizatorka projektów o tematyce profilaktyki.