Czytelnia

Wydarzenie „Ponadczasowa muzyka w różnych wymiarach” z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu – zapraszamy

Zapraszamy Państwa na niezwykłe wydarzenie, które ma na celu nie tylko zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu, ale także ukazanie potencjału sztuki jako narzędzia integracji społecznej.  „Ponadczasowa muzyka w różnych wymiarach” to projekt zainicjowany z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie, który organizowany jest przez Stowarzyszenie A TO MY. Wydarzenie odbędzie się w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie 8 kwietnia o godzinie 13.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Karty pracy na zajęcia rewalidacyjne WIOSNA

Miło nam podzielić się z Państwem wiadomością, że w ramach współpracy Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli PERFECTUS i Pedagogiki Specjalnej – portalu dla nauczycieli zostały wydane karty pracy o tematyce wiosennej.

Metoda Strukturalna – diagnoza i terapia trudności w czytaniu i pisaniu

W ostatnich latach, w odniesieniu do dzieci z trudnościami w nauce czytania i pisania, coraz chętniej stosowana jest Metoda Strukturalna, autorstwa dr Joanny Guzik-Iwińskiej. Nauczyciele, terapeuci i rodzice cenią ten sposób kształtowania u dzieci umiejętności czytania i pisania, ponieważ jest nieskomplikowany i skuteczny, a co bardzo ważne, lubiany przez uczniów.

flaga Polski i napis 2024 rok

Patroni roku 2024

Zgodnie z decyzją Sejmu, rok 2024 będzie rokiem: Marka Hłaski, Arcybiskupa Antoniego Baraniaka, Romualda Traugutta, Wincentego Witosa, Kazimierza Wierzyńskiego, Melchiora Wańkowicza, Rodziny Ulmów, Zygmunta Miłkowskiego i Polskich Olimpijczyków. Natomiast Senat ustanowił rok 2024 rokiem: Witolda Gombrowicza, Czesława Miłosza, Wincentego Witosa oraz Władysława Zamoyskiego. Rok 2024 będzie także Rokiem Edukacji Ekonomicznej.