Sztuka koncentracji, relaksu i uważności w szkolnej ławce – szkolenie Rady Pedagogicznej

Dzięki koncentracji możemy skupić uwagę na wykonywanej czynności czy zadaniu. To umiejętność, którą można i trzeba rozwijać wykorzystując odpowiednio dobrane ćwiczenia koncentracji uwagi.

• poznanie zasad koncentracji, relaksu i uważności
  • poznanie ćwiczeń w zakresu koncentracji, szybkiego relaksu i uważności, które można wykorzystać w rzeczywistości szkolnej

1. Zasady krótkiego i długiego relaksu. Przykładowe ćwiczenia
  2. Zasady uważności. Przykłady ćwiczeń