Jak uczyć skutecznie, czyli aktywne metody nauczania, uczenia się – szkolenie Rady Pedagogicznej

Badania pokazują, że uczenie poprzez działanie i przeżywanie jest najbardziej efektywne, dlatego w ostatnich latach w edukacji coraz większą popularnością cieszą się metody aktywne. Trudno wyobrazić sobie bez nich współczesną szkołę.

• Wskazanie argumentów świadczących o skuteczności metod aktywnych w procesie nauczania i wychowania
  • Poznanie wybranych aktywnych metod nauczania (w tym odniesienie do umiejętności, które kształcą oraz mocnych i słabych stron prezentowanych metod)
  • Wskazanie możliwości zastosowania wybranych metod do realizacji podstawy programowej
  • Nabycie umiejętności związanych z wykorzystaniem aktywnych metod nauczania na zajęciach edukacyjnych

1. Istota aktywnych metod nauczania
  2. Aktywne metody nauczania:
    • Chmurki
    • Budujemy wieżę
    • Historyjka obrazkowa
    • Linia czasu
    • Piktogramy
    • Plakat
    • Rybi szkielet
    • Stacje uczenia się
    • Wykresy, diagramy
    • Aktorzy
    • Identyfikacja przeszkód
    • Inne
  3. Wykorzystanie aktywnych metod nauczania na zajęciach edukacyjnych

Szkolenie w formie webinaru prowadzonego w czasie rzeczywistym; możliwość kontaktu z prowadzącym za pośrednictwem czatu, kamery, mikrofonu. Aby uczestniczyć w szkoleniu, nie ma potrzeby instalowania dodatkowych aplikacji, a logowanie polega na kliknięciu w przesłany wcześniej link. Podczas szkolenia Uczestnicy mają zapewnioną pomoc techniczną. Szkolenie dostępne jest także w formie stacjonarnej na terenie Małopolski.

mgr Joanna Edyta Pociecha

mgr Joanna Edyta Pociecha – nauczyciel z ponad 30-letnim stażem pracy, były wizytator kuratorium oświaty, od kilkunastu lat dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Trener w oświacie i w biznesie, doradca, ekspert w zakresie nadzoru pedagogicznego, oceniania ucznia, w tym kształtującego, oceniania nauczycieli, aktywnych metod nauczania, dydaktyki nauczania, innowacji pedagogicznych.