Zagrożenia dla dzieci i młodzieży czyhające w Internecie – Standardy ochrony małoletnich w praktyce – szkolenie Rady Pedagogicznej

Cele – podczas szkolenia Rady Pedagogicznej:

 • posiądziesz wiedzę na temat zagrożeń, jakie niesie Internet
 • dowiesz się, jakie są nowe zagadnienia związane z używaniem telefonu, komputera czy Internetu oraz kim są manipulatorzy emocjonalni obecni w sieci
 • poznasz zjawiska, których Twoi uczniowie są uczestnikami
 • zdobędziesz wiedzę na temat działań profilaktycznych, które możesz wprowadzić w swojej placówce

Zagrożenia dla dzieci i młodzieży czyhające w Internecie – treści szkoleniowe:

 1. Fizyczne i moralne skutki korzystania z Internetu.
 2. Typy manipulatorów emocjonalnych obecnych w Internecie (sabotażysta, narcyz, cierpiętnik, uwodziciel, stalker), ich taktyki i emocjonalne konsekwencje działania.
 3. „Efekt automatu do gier” i uzależnienia od Facebooka.
 4. Zjawisko FOMO, cyberbulling, „cyfrowi tubylcy”, hiperdodawanie, hejt, sexting, softy, nudsy, phubbing, obselitofobia, syndrom zdalnego zmęczenia.
 5. Detox cyfrowy i szkolna profilaktyka dla pokolenia iGen.

Liczba godzin:

4 godziny dydaktyczne

Organizacja szkolenia:

Szkolenie Zagrożenia dla dzieci i młodzieży czyhające w Internecie – Standardy ochrony małoletnich w praktyce jest w formie webinaru prowadzonego w czasie rzeczywistym; możliwość kontaktu z prowadzącym za pośrednictwem czatu, kamery, mikrofonu. Aby uczestniczyć w szkoleniu, nie ma potrzeby instalowania dodatkowych aplikacji, a logowanie polega na kliknięciu w przesłany wcześniej link. Podczas szkolenia Uczestnicy mają zapewnioną pomoc techniczną. Szkolenie możliwe w wersji stacjonarnej w Lublinie i okolicach.

Cena szkolenia Rady Pedagogicznej:

 • 1600 zł za szkolenie do 15 uczestników
 • 1800 zł za szkolenie od 16 do 50 uczestników
 • 2000 zł za szkolenie od 51 do 100 uczestników

W tej cenie Uczestnicy otrzymują imienne elektroniczne lub papierowe zaświadczenia o ukończeniu formy doskonalenia zawodowego z naszej akredytowanej Placówki.

Prowadząca:

Elżbieta Sobaszek

mgr Elżbieta Sobaszek – psycholog i pedagog, absolwentka Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii na kierunku Psychologia w specjalności Psychoprofilaktyka i Pomoc Psychologiczna oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii na kierunku Pedagogika. Posiada doświadczenie w pracy na stanowisku nauczyciela – specjalisty, dyrektora przedszkola oraz szkoły podstawowej. Edukator, szkoleniowiec oraz prelegent na konferencjach naukowych, koordynatorka i realizatorka projektów o tematyce profilaktyki.


Kontakt:

Aby zamówić szkolenie Rady Pedagogicznej lub uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt telefoniczny, e-mail lub za pośrednictwem poniższego formularza.

e-mail: rady.pedagogiczne@perfectus.edu.pl

telefon: 692 165 830

Formularz kontaktowy:

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Telefon kontaktowy (wymagane)

   

  Adres email (wymagane)

  Treść wiadomości