Uczeń w sytuacji podejrzenia przemocy w rodzinie – rozpoznanie i wdrożenie Niebieskiej Karty przez szkołę – szkolenie Rady Pedagogicznej

• zdobycie wiedzy i umiejętności rozpoznawania przemocy w rodzinie wobec dziecka
  • zdobycie umiejętności wdrożenia „Niebieskiej Karty w oświacie”

1. Problem przemocy w rodzinie i zjawisko przemocy wobec dziecka
  2. Charakterystyka ucznia w sytuacji podejrzenia przemocy w rodzinie
  3. Jak rozmawiać z uczniem w sytuacji podejrzenia przemocy w rodzinie
  4. Ocena poziomu bezpieczeństwa dziecka przez szkołę
  5. Reagowanie na podejrzenie przemocy w rodzinie przez szkołę
  6. Proces wdrożenia „Niebieskiej Karty w oświacie”