Uczeń samookaleczający się – zrozumieć problem i pomóc uczniowi – szkolenie Rady Pedagogicznej

uczeń samookaleczający się czarna postać dziewczyny siedzi na trawie

• Poszerzenie wiedzy uczestników szkolenia na temat przyczyn samookaleczania się uczniów
  • Zdobycie informacji o sposobach rozmowy z uczniem, klasą i rodzicami dziecka samookaleczającego się
  • Wyposażenie w umiejętności pracy z klasą i sposobów ustrzeżenia jej przed efektami psychologicznymi, wynikającym z samookaleczania się jednego z jej uczniów

Uczeń samookaleczający się – zrozumieć problem i pomóc uczniowi – treści szkoleniowe:

1. Definicja samouszkodzeń
  2. Rola emocji w samouszkodzeniach
  3. Przyczyny samookaleczania się i ich funkcje
  4. Cykl samookaleczania się
  5. Samookaleczanie się a samobójstwo
  6. Wsparcie i pomoc uczniowi, klasie i rodzicom ucznia samookaleczającego się
  7. Efekty psychologiczne w klasie ucznia samookaleczającego się
  8. Rozmowa z rodzicami uczniów samookaleczających się

Szkolenie Uczeń samookaleczający się – zrozumieć problem i pomóc uczniowi w formie webinaru prowadzonego w czasie rzeczywistym; możliwość kontaktu z prowadzącym za pośrednictwem czatu, kamery, mikrofonu. Aby uczestniczyć w szkoleniu, nie ma potrzeby instalowania dodatkowych aplikacji, a logowanie polega na kliknięciu w przesłany wcześniej link. Podczas szkolenia Uczestnicy mają zapewnioną pomoc techniczną. Szkolenie możliwe w wersji stacjonarnej w Lublinie i okolicach.

Elżbieta Sobaszek

mgr Elżbieta Sobaszek – psycholog i pedagog, absolwentka Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii na kierunku Psychologia w specjalności Psychoprofilaktyka i Pomoc Psychologiczna oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii na kierunku Pedagogika. Posiada doświadczenie w pracy na stanowisku nauczyciela – specjalisty, dyrektora przedszkola oraz szkoły podstawowej. Edukator, szkoleniowiec oraz prelegent na konferencjach naukowych, koordynatorka i realizatorka projektów o tematyce profilaktyki.