Psychologiczne aspekty pracy z uczniem z doświadczeniem migracji i traumy wojennej – szkolenie Rady Pedagogicznej

Uczeń z doświadczeniem migracji

Wojna w Ukrainie sprawiła, że do polskich szkół trafia tysiące dzieci uciekających ze swojego kraju. Szkoły te stanęły przed ogromnym wyzwaniem, jakim jest nauka, integracja i pomoc dzieciom oraz młodzieży z innego kręgu kulturowego, niosących z sobą trudny do wyobrażenia bagaż wojennych doświadczeń. Uczeń z doświadczeniem migracji, uchodźctwa i traumy wojennej wymaga szeroko pojętego wsparcia, w tym wsparcia psychologiczno-pedagogicznego.

Cele szkolenia Rady Pedagogicznej:

• Zdobycie wiedzy na temat psychologicznych aspektów doświadczenia migracji przez dziecko, funkcjonowania dziecka z doświadczeniem migracji i traumy wojennej
  • Zdobycie wiedzy o szoku kulturowym i adaptacji kulturowej
  • Zdobycie wiedzy o zespole stresu pourazowego i traumie wojennej
  • Zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie pracy dydaktyczno-wychowawczej z uczniem doświadczającym migracji i traumy wojennej

1. Psychologiczne aspekty doświadczenia migracji przez dziecko
  2. Szok kulturowy i adaptacja kulturowa
  3. Zespół stresu pourazowego
  4. Trauma wojenna
  5. Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole dla ucznia z doświadczeniem migracji i traumy wojennej

Cena szkolenia Rady Pedagogicznej:

Cena szkolenia Rady Pedagogicznej (4 godziny dydaktyczne) wynosi 1 500 zł. Jeżeli w szkoleniu uczestniczy więcej niż 50 osób, cena wynosi 1700 zł. W tej cenie Uczestnicy otrzymują imienne papierowe zaświadczenia o ukończeniu formy doskonalenia zawodowego z naszej akredytowanej Placówki. Istnieje możliwość zmniejszenia liczby godzin szkoleniowych, a tym samym obniżenie ceny szkolenia.

dr Marta Majorczyk – pedagog, psycholog, psychoterapeuta systemowy, doradca rodzinny, trener, animator rozwoju (coach, mentor, tutor), wieloletni nauczyciel akademicki. Autorka kilkudziesięciu prac naukowych i blisko kilkudziesięciu tekstów popularnonaukowych, analiz i opracowań o tematyce rodzinnej, rozwoju, wychowania i opieki oraz neurodydaktyki. Komentator przemian w edukacji, wychowaniu i rodziny w mediach.

e-mail: rady.pedagogiczne@perfectus.edu.pl