Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w sytuacjach trudnych (żałoba, strata, depresja, próba samobójcza, choroba przewlekła, skutki pandemii) – szkolenie Rady Pedagogicznej

• Zdobycie wiedzy z zakresu psychologii żałoby i straty
  • Nabycie wiedzy o tym, na czym polega pomoc uczniowi w sytuacjach trudnych oraz umiejętności w zakresie wspierania ucznia w żałobie, przeżywającego stratę, depresję, po próbie samobójczej
  • Zrozumienie sytuacji ucznia przewlekle chorego. Zdobycie umiejętności w organizacji i przeprowadzeniu procedury opieki nad takim uczniem
  • Zdobycie umiejętności wspierania uczniów w okresie pandemii

1. Czym jest sytuacja trudna?
  2. Wszystko, co trzeba wiedzieć o żałobie i stracie.
  3. Rozmowy o śmierci, czyli o czym pamiętać rozmawiając z uczniem o śmierci.
  4. Uczeń z depresją w szkole.
  5. Próba samobójcza ucznia – co dalej?
  6. Uczeń z chorobą przewlekłą w szkole.
  7. Przygotowanie klasy szkolnej do umiejętnego postępowania, gdy w klasie kolega jest w żałobie, w depresji, po próbie samobójczej, jest przewlekle chory.
  8. Wpływ pandemii na życie psychiczne dzieci i młodzieży.