Jak rozwijać kreatywność dzieci? – szkolenie Rady Pedagogicznej

Jak rozwijać kreatywność dzieci w codziennej pracy? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu nauczycieli. Umiejętność poszukiwania nowych rozwiązań, dostosowywania się do wciąż zmieniającego się świata, stała się bowiem ważną kompetencją współczesnego człowieka.

• Doskonalenie kompetencji w zakresie rozwijania kreatywności dzieci
  • Poznanie podstawowych założeń dydaktyki twórczości (modeli rozwijania kreatywności, zasad pomocy w tworzeniu, metod, strategii, technik rozwijania kreatywności dzieci)
  • Poznanie programów i projektów edukacyjnych z zakresu rozwijania kreatywności dzieci
  • Przygotowanie do projektowania zajęć rozwijających twórczy potencjał dzieci

1. Założenia pedagogiki twórczości
    • Współczesne koncepcje twórczości i ich znaczenie dla pedagogicznych oddziaływań ukierunkowanych na rozwijanie kreatywności dzieci
  2. Diagnoza twórczego potencjału dzieci
    • Narzędzia do identyfikacji twórczego potencjału oraz zasobów rozwojowych dzieci
  3. Analiza założeń dydaktyki twórczości z perspektywy stymulowania twórczego potencjału dzieci
    • Modele rozwijania kreatywności
    • Zasady pomocy w tworzeniu
    • Metody, strategie, techniki, ćwiczenia rozwijania kreatywności
  4. Analiza programów i projektów edukacyjnych z zakresu rozwijania kreatywności i twórczego potencjału dzieci

Szkolenie w formie webinaru prowadzonego w czasie rzeczywistym w formie wykładowo-warsztatowej; możliwość kontaktu z prowadzącym za pośrednictwem czatu, kamery, mikrofonu. Aby uczestniczyć w szkoleniu, nie ma potrzeby instalowania dodatkowych aplikacji, a logowanie polega na kliknięciu w przesłany wcześniej link. Podczas szkolenia Uczestnicy mają zapewnioną pomoc techniczną. To szkolenie jest także dostępne w formie stacjonarnej w Białymstoku i okolicach.

dr Beata Kunat, autorka publikacji na temat: Jak rozwijać kreatywność dzieci

dr Beata Kunat – doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, adiunkt na Wydziale Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku. Jej zainteresowania naukowo – badawcze koncentrują się wokół kreatywności i pasji człowieka. Jest licencjonowanym trenerem kreatywności Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności, trenerem Destination Imagination. Posiada wieloletnie doświadczenie dydaktyczne w zakresie prowadzenia treningów kreatywności dla uczniów, studentów, nauczycieli. Współzałożycielka i redaktorka międzynarodowego czasopisma naukowego „Creativity. Theories-Research-Applications” poświęconego problematyce kreatywności człowieka.