Identyfikacja ryzyka i symptomów krzywdzenia dzieci oraz formy wsparcia i pomoc krzywdzonym – standardy ochrony małoletnich w praktyce – szkolenie Rady Pedagogicznej

Cele – podczas szkolenia Rady Pedagogicznej:

• dowiesz się, czym jest krzywdzenie i jak go rozpoznać
  • dowiesz się, jakie czynniki warunkują krzywdzenie dzieci
  • zdobędziesz wiedzę na temat konsekwencji krzywdzenia dzieci
  • zapoznasz się z działaniem „Lokalnego Systemu Profilaktyki Krzywdzenia Małych Dzieci”
  • posiądziesz pomysły na działania profilaktyczne

1. Definicja krzywdzenia i ochrona przed nim
  2. Czynniki ryzyka krzywdzenia dziecka związane z dzieckiem, rodziną i środowiskiem społecznym
  3. Rozpoznawanie krzywdzenia dzieci (symptomy)
  4. Konsekwencje krzywdzenia dzieci
  5. Omówienie „Lokalnego Systemu Profilaktyki Krzywdzenia Małych Dzieci”
  6. Profilaktyka i ochrona dzieci, czyli co zrobić, aby zapobiec krzywdzeniu

Szkolenie Identyfikacja ryzyka i symptomów krzywdzenia dzieci oraz formy wsparcia i pomoc krzywdzonym w formie webinaru prowadzonego w czasie rzeczywistym; możliwość kontaktu z prowadzącym za pośrednictwem czatu, kamery, mikrofonu. Aby uczestniczyć w szkoleniu, nie ma potrzeby instalowania dodatkowych aplikacji, a logowanie polega na kliknięciu w przesłany wcześniej link. Podczas szkolenia Uczestnicy mają zapewnioną pomoc techniczną. Szkolenie możliwe w wersji stacjonarnej w Lublinie i okolicach.

Elżbieta Sobaszek

mgr Elżbieta Sobaszek – psycholog i pedagog, absolwentka Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii na kierunku Psychologia w specjalności Psychoprofilaktyka i Pomoc Psychologiczna oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii na kierunku Pedagogika. Posiada doświadczenie w pracy na stanowisku nauczyciela – specjalisty, dyrektora przedszkola oraz szkoły podstawowej. Edukator, szkoleniowiec oraz prelegent na konferencjach naukowych, koordynatorka i realizatorka projektów o tematyce profilaktyki