Dziecko cudzoziemskie w klasie w perspektywie wychowawczej – szkolenie Rady Pedagogicznej

Dziecko cudzoziemskie w klasie

Dziecko cudzoziemskie w klasie wymaga od kadry pedagogicznej i całej szkolnej społeczności zaangażowania i ustawicznej pracy nad kształtowaniem postaw otwartości, tolerancji i szacunku. To warunek sukcesu w procesie integracji społeczności wielokulturowej.

Obecnie, w związku z wojną w Ukrainie, szkoły stanęły przed ogromnym wyzwaniem, jakim jest nauka, integracja i pomoc dzieciom oraz młodzieży z innego kręgu kulturowego. Dzieci te niosą ze sobą ciężki bagaż wojennych doświadczeń. Wymagają szeroko pojętego wsparcia, w tym wsparcia psychologiczno-pedagogicznego.

Cele szkolenia Rady Pedagogicznej:

 • Przedstawienie specyfiki szkoły wielokulturowej
 • Podniesienie świadomości na temat specyficznych potrzeb ucznia z doświadczeniem migracji
 • Podniesienie kompetencji psychologicznych i pedagogicznych nauczycieli w zakresie pracy z dzieckiem cudzoziemskim oraz sposobów jego wsparcia
 • Zaproponowanie przykładowych działań w obszarze integracji i przeciwdziałania dyskryminacji

Treści szkoleniowe:

 1. Edukacja wobec migracji – jak to rozwiązać?
 2. Specyfika szkoły wielokulturowej.
 3. Specyficzne potrzeby uczniów z doświadczeniem migracji.
 4. Klucze do sukcesu w edukacji dzieci cudzoziemskich: nauczyciel, dziecko, wiedza i postawy, proces integracji, asystent międzykulturowy.
 5. Kierunki pracy wychowawczo-edukacyjnej w obszarze przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy.

Liczba godzin:

4 godziny dydaktyczne

Organizacja szkolenia:

Szkolenie w formie webinaru prowadzonego w czasie rzeczywistym; możliwość kontaktu z prowadzącym za pośrednictwem czatu, kamery, mikrofonu. Aby uczestniczyć w szkoleniu, nie ma potrzeby instalowania dodatkowych aplikacji, a logowanie polega na kliknięciu w przesłany wcześniej link. Podczas szkolenia Uczestnicy mają zapewnioną pomoc techniczną. Szkolenie możliwe w formie stacjonarnej na terenie Małopolski.

Cena szkolenia Rady Pedagogicznej:

 • 1600 zł za szkolenie do 15 uczestników
 • 1800 zł za szkolenie od 16 do 50 uczestników
 • 2000 zł za szkolenie od 51 do 100 uczestników

W tej cenie Uczestnicy otrzymują imienne elektroniczne lub papierowe zaświadczenia o ukończeniu formy doskonalenia zawodowego z naszej akredytowanej Placówki.

Prowadząca:

mgr Urszula Majcher-Legawiec – ekspertka ds. edukacji uczniów z doświadczeniem migracji, nauczyciel języka polskiego jako obcego, koordynator i realizator projektów edukacyjnych i społecznych. Zarządza Fundacją Wspierania Kultury i Języka Polskiego im. Mikołaja Reja.


Kontakt:

Aby zamówić szkolenie Rady Pedagogicznej lub uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt telefoniczny, e-mail lub za pośrednictwem poniższego formularza.

e-mail: rady.pedagogiczne@perfectus.edu.pl

telefon: 692 165 830

Formularz kontaktowy:

  Imię i nazwisko (wymagane)

   

  Numer telefonu lub adres email (wymagane)

  Treść wiadomości