Depresja w szkolnej ławce – jak ją rozpoznać wśród uczniów? – szkolenie Rady Pedagogicznej

Depresja stanowi obecnie 4,3% globalnego obciążenia wszystkimi chorobami. Choruje na nią 350 mln osób – w tym dzieci i młodzież. Odsetek dzieci i młodzieży zmagającej się z depresją rośnie. Depresja dziecięca jest chorobą, której objawów nie należy bagatelizować. Charakteryzuje się ona nadmiernym obniżeniem nastroju oraz innymi objawami psychicznymi, fizycznymi i zachowania.

Cele szkolenia Rady Pedagogicznej:

 • nabycie wiedzy na temat depresji dziecięcej, jej przyczyn, przebiegu i objawów
 • zdobycie umiejętności w zakresie rozpoznawania pierwszych, charakterystycznych objawów stanu depresyjnego u ucznia, jak rozmawiać z uczniem, jak go wspierać i udzielać pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole
 • zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie zapobiegania depresji wśród uczniów

Treści szkoleniowe:

 1. Czym jest dziecięca depresja?
 2. Rozpoznawanie depresji u ucznia przez szkołę.
 3. Jak działać, gdy uczeń ma depresję? Rola szkoły i nauczycieli.
 4. Zapobieganie depresji u uczniów.

Liczba godzin:

4 godziny dydaktyczne

Organizacja szkolenia:

Szkolenie w formie webinaru prowadzonego w czasie rzeczywistym; możliwość kontaktu z prowadzącym za pośrednictwem czatu, kamery, mikrofonu. Aby uczestniczyć w szkoleniu, nie ma potrzeby instalowania dodatkowych aplikacji, a logowanie polega na kliknięciu w przesłany wcześniej link. Podczas szkolenia Uczestnicy mają zapewnioną pomoc techniczną. To szkolenie jest także dostępne w formie stacjonarnej w Poznaniu i okolicach.

Cena szkolenia Rady Pedagogicznej:

Cena szkolenia Rady Pedagogicznej (4 godziny dydaktyczne) wynosi 1 500 zł. Jeżeli w szkoleniu uczestniczy więcej niż 50 osób, cena wynosi 1700 zł. W tej cenie Uczestnicy otrzymują imienne papierowe zaświadczenia o ukończeniu formy doskonalenia zawodowego z naszej akredytowanej Placówki.

Prowadząca:

dr Marta Majorczyk – pedagog, psycholog, psychoterapeuta systemowy, doradca rodzinny, trener, animator rozwoju (coach, mentor, tutor), wieloletni nauczyciel akademicki. Autorka kilkudziesięciu prac naukowych i blisko kilkudziesięciu tekstów popularnonaukowych, analiz i opracowań o tematyce rodzinnej, rozwoju, wychowania i opieki oraz neurodydaktyki. Komentator przemian w edukacji, wychowaniu i rodziny w mediach


Kontakt:

Aby zamówić szkolenie Rady Pedagogicznej lub uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt telefoniczny, e-mail lub za pośrednictwem poniższego formularza.

e-mail: rady.pedagogiczne@perfectus.edu.pl

telefon: 692 165 830

Formularz kontaktowy:

  Imię i nazwisko (wymagane)
   
  Numer telefonu lub adres email (wymagane)
  Treść wiadomości